Jak rozwiązać problem słabych bąbelków w silikonowych guzikach
Słabe pęcherzyki w silikonowych guzikach, znane również w branży jako kieszenie powietrzne lub ślady powietrza. Po uformowaniu silikonowe bąbelki guzików wyglądają jak białe bąbelki lub małe białe plamkina produkcie. Po rozerwaniu lub rozcięciu pęcherzyków można dostrzec, że ich wnętrze ma kształt plastra miodu (jak gąbka)i w dotyku jest miękki i lepki. Jeśli podczas procesu formowania silikonowych guzików utworzą się pęcherzyki, może to mieć wpływna wygląd produktu. Jeślinaniektórych strukturach funkcjonalnych pojawią się bąbelki, może to mieć wpływna funkcjonalność i żywotność silikonowych przycisków. Jak zatem rozwiązać problem słabych bąbelków w silikonowych guzikach?
Niewystarczający odpływ, po umieszczeniu silikonowego materiału guzikowego w formie wtryskowej w momencie zamykania formy zostanie wprowadzonych dużo powietrza, którenie będzie mogło zintegrować się z materiałem silikonowym. Jeśli to powietrzenie zostanie usunięte, po uformowaniuna powierzchni silikonowego guzika utworzą się pęcherzyki. Formę musimy otworzyć po zamknięciu i dociśnięciu, aby powietrze z formy mogło zostać usunięte. Proces tennazywany jest wydechem. Musimy ustawić odległość i częstotliwość otwierania formy według różnych produktów, co jest powszechnie znane jako skok wydechu i częstotliwość wydechu. Skok wydechu jest zwykle ustawiany pomiędzy 0,6~1,2 cm, a częstotliwość wydechu jest zazwyczaj ustawiana pomiędzy 1~3 razy. Nie ma ustalonej wartości dla konkretnego ustawienia inależy je wielokrotnie testować zgodnie ze strukturą i rozmiarem produktu, aby osiągnąćnajlepszy efekt.
Temperatura wulkanizacji jest zbytniska. Temperatura wulkanizacji jest ważnym parametrem podczas formowania guzików z gumy silikonowej. Zwykle produkty silikonowe są ustawionena 160-200 stopni Celsjusza. Czasami jednak z powodu długotrwałej pracy poza formą lub z innych powodów formanie jestnagrzewana w maszynie wulkanizacyjnej przez długi czas, co powodujeniską temperaturę formy do formowania guzika silikonowego i temperaturę wulkanizacji guzika silikonowego, co może powodować powstawanie pęcherzyków w formowanym produkcie. Aby rozwiązać problem, wystarczy zwiększyć temperaturę formowania lub podgrzać pustą formę w maszynie przez pewien czas przed rozpoczęciem pracy.
Temperatura wulkanizacji jest zbyt wysoka. Jak wspomniano wcześniej, zbytniska temperatura wulkanizacji może powodować powstawanie pęcherzyków w wypraskach silikonowych guzików. W rzeczywistości często zbyt wysoka temperatura formowania może również powodować powstawanie pęcherzyków w formowaniu silikonowych guzików. Gdy temperatura formowania jest zbyt wysoka, surowiec silikonowyna powierzchni zaczyna tworzyć się już podczas procesu zaciskania i prasowania, a powietrze jest uwięzione wewnątrz i trudne do usunięcia, co może powodować powstawanie pęcherzyków formierskich. Z tego powodu wystarczy odpowiednio obniżyć temperaturę formowania.
Czas wulkanizacji jest zbyt krótki, podobnie jak temperatura wulkanizacji, czas wulkanizacji jest również jednym z ważnych parametrów formowania guzików silikonowych. Długość czasu wulkanizacji decyduje o tym, czy guzik silikonowy da się w pełni zawulkanizować. Jeśli czas wulkanizacji jest zbyt krótki, silikonowy guziknie tylko stanie się miękki po uformowaniu, ale także będzie bardziej prawdopodobne, żena powierzchni pojawią się pęcherzyki. Jeżeli takie wady wystąpią, czas wulkanizacji guzika silikonowego można odpowiednio wydłużyć.
Struktura formynie jest rozsądna, a konstrukcja formy do formowania guzików silikonowychnie jest zbyt rozsądna, co może również powodować tworzenie się pęcherzyków podczas formowania guzików silikonowych. Na przykład rozmieszczenie, podział i konstrukcja formy produktów w formie może powodować słabe pęcherzyki. Przy formułowaniu specyfikacji cięcia surowców zwykle ustala się możliwienajgrubsze metody cięcia i rozładunku surowców. Wyładowanie odbywa się pomiędzy silikonowymi przyciskami. W tym momencie, jeśli zostanie zastosowane ciśnienie, surowiec będzie spływałna spód klucza od strony klucza i stopniowo wypełniał cały klucz, powodując przepełnienie formy powietrzem wewnętrznym wraz z wypełnieniem surowca, co skutkuje słabymi pęcherzykami.